Czy suplementy diety są szkodliwe?

Jest wiele różnych opinii dotyczących przydatności suplementów diety i ich wpływu na ludzkie zdrowie.

Pojawiają się nawet teorie próbujące udowodnić, że używanie suplementów diety może wywołać choroby.

Czy suplementy diety są naszym wybawieniem, wspomagają oczyszczanie organizmu, czy może, jak się niektórym wydaje, są jedynie sposobem na sprzedanie kolejnego bezwartościowego bubla?

Jaka jest wobec tego prawdziwa rola suplementów diety?

Naturalny suplement diety to po prostu zestaw produktów naturalnych zawierających witaminy i minerały, białka, enzymy, antyoksydanty oraz inne cenne składniki odżywcze, zapakowanych w kapsułce lub pastylce.

Czy suplementy diety są szkodliwe dla organizmu człowieka?Niby dlaczego taki suplement miałby pomagać w leczeniu? A z drugiej strony, dlaczego niektórzy głośno przestrzegają przed stosowaniem suplementów diety i katastrofalnymi skutkami dla człowieka wynikającymi z używania naturalnych produktów zamkniętych w tabletkach albo sokach ?

Warto się zastanowić skąd wziął się pomysł na suplementy diety. Wielu z nas zadaje sobie jeszcze pytanie: czy suplementy diety są szkodliwe, czy pomagają one w uzupełnianiu diety o składniki, które poprzez normalną żywność nie jesteśmy już wstanie dostarczyć do organizmu. Ja myślę, że suplementy powstały drogą rozwoju i poprawy metod, z których ludzie chętnie korzystają.

Wymyślanie kolejnych technik wytwarzania i przetwarzania jedzenia jest myślą zajmującą człowieka od początku naszego istnienia. Naturalny suplement diety jest w związku z tym nowoczesnym pomysłem i reakcją na obecne zapotrzebowania ludzi. W dobie tak ogromnego rozwoju możemy sięgać nawet po to, co do tej pory było niedostępne.

Jeśli gdziekolwiek na Ziemi istnieje roślina, wykazująca niezwykłe właściwości lecznicze, zawierająca cenne witaminy i minerały lub inne substancje lecznicze, możemy wykorzystać ten potencjał.

Suplementy diety dają nam tą możliwość. To dzięki suplementom możemy osiągnąć każdy założony cel zdrowotny. Zdrowe odżywianie, oczyszczanie organizmu, poprawa odporności immunologicznej, leczenie choroby to tylko te najważniejsze.

Warto pomyśleć, czy nasze lęki mają jakiekolwiek wytłumaczenie. Jeśli roślina zawarta w kapsułce suplementu, w rejonie, w którym ją uprawiano, służy tubylcom jako zwyczajne codzienne pożywienie i nikomu nie przychodzi tam do głowy, że mógłby się bać przedawkowania, powinna wzbudzać obawy jako składnik suplementu. Tak jak dla nas czosnek, w innych częściach świata Różeniec, Acai, żeń-szeń są składnikami codziennego pożywienia.

Jak wiadomo nawet czosnek o znanych wszystkim właściwościach leczniczych może zaszkodzić, jeśli jest stosowany w nadmiarze. Pozostaje w tej sytuacji odpowiedzieć sobie na pytanie w jakich ilościach i kiedy trzeba by jeść ten czosnek, żeby odczuć negatywne skutki i jak bardzo niebezpieczne dla naszego organizmu mogą być konsekwencje nadużycia tej przyprawy.

No właśnie. Ten sam tok myślowy możemy przeprowadzić w odniesieniu do wszystkich składników w naturalnym suplemencie diety. Gdy tego dokonamy już śmiało można sobie odpowiedzieć na pytanie czy naturalne suplementy diety są niebezpieczne i kiedy.

Skomentuj